در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه » مقالات » وب سایت » با کندی سرعت لود خداحافظی کنید، افزایش سرعت سایت وردپرس تنها در ۵ دقیقه
در این مطلب به راهکارهایی که به افزایش سرعت سایت کمک می‌کند می‌پردازیم. بالا بردن سرعت سایت‌های وردپرسی و همچنین سرعت لود آن یکی از مهم‌ترین نکات در Wordpress می‌باشد.
افزایش سرعت سایت وردپرس
target

هدف از این مقاله

آموزش بالا بردن سرعت
سایت های وردپرسی

schedule time زمان icon

تاریخ به‌روزرسانی

1399-09-10

level icon سطح level-up

سطح مقاله

متوسط

circle-time-icon-4

زمان تقریبی مطالعه

10 دقیقه

امروزه سرعت در تمامی فرآیندها نقش بسیار مهم و اساسی دارد و همین موضوع سبب شده تا افراد تلاش کنند تا تمامی کارهای خود را با سرعت بسیار زیادی انجام دهند. در بحث اینترنت، بازاریابی دیجیتال و طراحی سایت نیز افزایش سرعت سایت و مدت‌زمان لود شدن آن، یکی از پارامترهای بسیار مهم و تأثیرگذار است.

به‌نحوی‌که امروزه سرعت بارگذاری و لود یک سایت را عامل بسیار مهمی برای موفقیت و یا شکست یک سایت در نظر می‌گیرند. در همین راستا لازم است تا افراد برای افزایش سرعت سایت خود، کارهای گوناگونی انجام داده و تمام تلاش خود را کنند تا به بهترین شکل ممکن سایت خود را سرعت بخشند.

در این راستا قصد داریم تا شمارا با نکات و روش‌هایی که می‌توانند به افزایش سرعت سایت شما کمک کنند، آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این راهکارها انداخته و هر یک را به شما معرفی کنیم تا درنهایت یک سایت وردپرسی سریع و حرفه‌ای داشته باشید.

از هاست و دامنه مناسب برای سایت خود استفاده کنید

اولین پارامتر تأثیرگذار بر روی سرعت سایت شما بدون هیچ شک و تردیدی، هاست و دامنه ِ آن است. برای آن‌که بتوانید به طرز چشمگیری باعث افزایش سرعت سایت خود شوید، لازم است تا هاست و دامنه سریع و قدرتمندی را انتخاب کنید.

برای این کار لازم است تا پول بیشتری پرداخت کنید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. چون سرعت یک سایت و سریع شدن آن می‌تواند عاملی برای موفقیت شما باشد. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته افراد به یک سایت تنها ۸ ثانیه مهلت می‌دهند و اگر در این ۸ ثانیه سایت به‌درستی لود نشود، کاربران به‌سرعت آن را بسته و به سراغ مورد دیگری می‌روند.

اگر دوست دارید تا از هاست‌های ارزان‌قیمت مثل‌هاست اشتراکی استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم تا از این کار صرف‌نظر کنید، زیرا در هنگام استفاده از هاست اشتراکی علاوه بر مشکلات بزرگ و کوچک خود با سرعت پایین مواجه هستید و برای افرادی که افزایش سرعت سایت برایشان اولویت دارد، استفاده از هاست اشتراکی گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود و می‌تواند در آینده مشکلات مختلفی درزمینه سرعت لود سایت را به وجود بیاورد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس را تنظیم کنیم

برای این‌که سایت وردپرسی شما سرعت بالایی داشته باشد، لازم است تا سیستم مدیریت محتوای خود را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنید. برای این کار به شما پیشنهاد می‌دهیم تا به سراغ یک فرد متخصص در این زمینه بروید.

افرادی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کرد و در تنظیم کردن آن تجربه دارند، با انجام تغییرات مختلف در بخش‌های گوناگون سایت شما به افزایش سرعت سایت کمک می‌کنند. استفاده از تجربیات یک فرد متخصص می‌تواند سایت شمارا به طرز چشمگیری سریع کند.

از کش مرورگر استفاده کنید

کش مرورگر قابلیتی است که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا یک سایت را تنها یک‌بار بارگذاری کنند و در برگزاری‌های بعدی بخش‌های تازه اضافه‌شده تنها لود شوند و بخش‌های قدیمی از روی حافظه کش مرورگر اجرا شوند.

این کار باعث می‌شود تا سرعت سایت به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند، اما برای این کار لازم است تا قابلیت استفاده از کش مرورگر در سایت شما فعال باشد. برای این کار می‌توانید از یک فرد متخصص درزمینه کش در سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید، تا با این کار به افزایش سرعت سایت خود کمک کرده و سرعت لود سایتتان را به طرز چشمگیری بالاتر ببرید.

فشرده‌سازی کنید

امروزه فشرده‌سازی در تمامی بخش‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. شما برای این‌که بتوانید یک فایل را منتقل کنید، از روش‌های مختلف فشرده‌سازی استفاده می‌کنید. این مفهوم درزمینه طراحی و مدیریت سایت نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما بتوانید فایل‌های مختلف سایت خود را فشرده کنید، سرعت سایتتان به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید عکس‌های سایت خود را فشرده کرده و حجم آن‌ها را کاهش دهید. این کار باعث می‌شود تا سرعت لود سایت شما افزایش پیدا کند. درواقع فشرده‌سازی و کیفیت مانند دو کفه ترازو عمل می‌کنند و اگر فشرده‌سازی به طرز افراطی افزایش پیدا کند، کیفیت کاهش پیداکرده و اگر کیفیت در بالاترین سطح خود قرار گیرد، مفهوم فشرده‌سازی و کاهش حجم از بین می‌رود.

به همین دلیل لازم است تا تعادلی بین این دو شکل گیرد. از مهم‌ترین فایل‌هایی که لازم و ضروری است تا آن‌ها را پیش از قرار دادن بر روی سایت خود فشرده کنید، می‌توان به فایل‌های صوتی، تصویری، ویدیویی، متنی و… اشاره کرد. برای فشرده سازی هر یک از این محتواها صدها برنامه حرفه‌ای و باکیفیت تولید شدند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

از قابلیت Gzip Compression استفاده کنید

یکی از قابلیت‌های جذاب در فرآیند ایجاد و طراحی سایت قابلیت Gzip Compression است. این ویژگی و فرآیند به شما این امکان را می‌دهد تا کدهای html و css سایت خود را به طرز چشمگیری کم‌حجم کنید. درواقع فرآیند Gzip Compression با از بین بردن فضای خالی بین کدها و از بین بردن کدهای بدون استفاده باعث می‌شود تا حجم نهایی صفحه سایت شما به طرز باورنکردنی کاهش پیدا کند.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته استفاده از این قابلیت می‌تواند تا ۷۰ درصد از حجم یک صفحه را کاهش دهد. این کار می‌تواند به افزایش سرعت سایت کمک کرده و مدت‌زمان لود سایت شمارا کاهش دهد. برای سیستم‌های مدیریت محتوا افزونه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید. برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز افزونه Gzip Compression وجود دارد و می‌تواند این فرایند را در اختیار شما قرار دهد.

قابلیت Gzip Compression در طراحی سایت
قابلیت Gzip Compression در طراحی سایت

افزونه‌های غیرضروری را حذف کنید

سیستم مدیریت محتوای وردپرس با داشتن افزونه‌های بسیار زیاد این امکان را در اختیار مدیران سایت قرار می‌دهد تا بتواند کارهای مختلفی در سایت خود انجام دهند. برای از افراد تلاش می‌کنند تا جایی که می‌توانند از این افزونه‌ها استفاده کنند اما باید به این نکته اشاره کرد که استفاده افراطی از افزونه‌ها یکی از عواملی است که باعث کاهش سرعت سایت شما می‌شود.

اگر قصد دارید تا سایت وردپرسی خود را سریع کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم تا افزونه‌های غیرضروری و پرحجم را از سایت خود حذف کنید، زیرا این کار می‌تواند سرعت لود سایت شمارا افزایش دهد.

برای سایت خود برنامه نویسی استاندارد داشته باشید

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته اگر برنامه نویسی یک سایت به‌صورت استاندارد صورت نگیرد، سرعت سایت کاهش پیدا می‌کند و به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌دهیم تا برنامه نویسی سایت خود را به یک فرد حرفه‌ای بسپارید و از او بخواهید تا بر اساس آخرین استانداردهای موجود سایتتان را برنامه نویسی کند و حتماً این نکته را ذکر کنید که افزایش سرعت مهم‌ترین اولویت شما است.

اگر برنامه نویسان شما به‌درستی کار خود را انجام دهند، سایت شما در کم‌حجم‌ترین شکل ممکن طراحی و توسعه داده می‌شود و بهینگی فوق‌العاده خواهد داشت. همین مسئله سبب می‌شود تا شاهد افزایش سرعت سایت خود باشید.

برنامه نویسی css و جاوا اسکریپت از مهم‌ترین و پرحجم‌ترین زبان‌های برنامه نویسی هستند و به همین دلیل باید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا کد نویسی های سایت شما به شکل اصولی و استاندارد صورت گیرد.

از قابلیت Lazy Load استفاده کنیم

یکی از شیوه‌های جذاب برای افزایش سرعت سایت که امروز محبوبیت بسیار زیادی دارد و سایت‌های مختلفی از آن استفاده می‌کنند، قابلیت Lazy Load است. با توجه به حجم گسترده محتواهای تصویری امروزه Lazy Load اهمیت بسیار زیادی دارد و شاهد استفاده از این متد در سیستم‌های مختلف مدیریت محتوا هستیم.

فرآیند کار Lazy Load به نحوی است که تصاویر موجود در یک صفحه زمانی دانلود شده و به کاربر نمایش داده می‌شود که در محدوده دید او باشند. درواقع اگر شما یک سایت را بازکنید که از قابلیت Lazy Load استفاده می‌کند، تصاویری که در بخش‌های پایینی صفحه وجود دارند تنها زمانی نمایش داده می‌شوند که شما به پایین صفحه اسکرول کنید.

با این کار سرعت سایت افزایش پیداکرده و مدت‌زمان لود آن کم می‌شود. برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز افزونه بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شوند تا قابلیت Lazy Load به سایت شما اضافه شود.

قالب سایت خود را بهینه کنید

اگر بخواهیم یکی از پرحجم‌ترین بخش‌های هر سایت را به شما معرفی کنیم، باید به قالب و تم اصلی اشاره کرد. درواقع یکی از مهم‌ترین دلایل افت سرعت یک سایت، قالب و تم آن است. امروز قالب‌های بسیار زیادی وجود دارند که بهینگی فوق‌العاده‌ای داشته و با توجه به استانداردها مختلف طراحی‌شده‌اند.

این قالب‌ها به شما کمک می‌کند تا شاهد افزایش سرعت سایت خود باشید. اگر سایت شما قالب سنگینی دارد که باعث شده تا سرعت سایت شما کاهش پیدا کند، می‌توانید قالبتان را بهینه‌سازی کرده و یا آن را با یک قالب استاندارد جایگزین کنید.

بهینه سازی قالب سایت
بهینه سازی قالب سایت

بخش‌های اضافی و غیرکاربردی سایت را حذف کنید

در هنگام برنامه نویسی یک سایت عموماً صاحبان سایت به دنبال آن هستند تا یک محصول حرفه‌ای و کامل داشته باشند و همین خاطر آن‌ها بخش‌های مختلفی را به سایت خود اضافه می‌کنند که این بخش‌ها هیچ کاربردی نداشته و تنها باعث سنگین شدن و کاهش سرعت سایت خواهد شد.

حتماً آنالیز دقیقی بر روی بخش‌های مختلف سایت خود داشته باشید و مواردی که کاربرد نداشته و کاربران کمی از آن استفاده می‌کنند را به‌سرعت از سایت خود حذف کنید تا با این کار به افزایش سرعت سایت کمک کنید.

سایت خود را واکنش گرا کنید

امروزه اکثر افرادی که در فضای اینترنت، وب گردی می‌کند از موبایل‌ها و یا تبلت‌ها استفاده می‌کنند. به همین دلیل سایت‌های واکنش گرا اهمیت بسیار زیادی پیدا کردند. درواقع سایت‌های واکنش گرا یا ریسپانسیو سایت‌هایی هستند که در هنگام نمایش بر روی صفحات نمایشگر با سایز کوچک، اندازه آن‌ها تغییر کرده و به بهترین شکل ممکن بر روی این صفحات نمایش داده می‌شود. اگر سایت شما برای گوشی‌های موبایل و تبلت به بهترین شکل ریسپانسیو شده باشد، سرعت لود آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

واکنش گرا کردن سایت
واکنش گرا کردن سایت

از سرویس‌های ارائه‌دهنده محتوای ویدیویی استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین محتواهایی که باعث کاهش سرعت هاست شده و حجم بسیار زیادی از آن را اشغال می‌کند، محتوای ویدیویی است. شما می‌توانید به‌جای آن‌که محتوای ویدیویی خود را مستقیماً بر روی هاست آپلود کرده و از مدیا پلیر سایت خود استفاده کنید، به سراغ سرویس‌های ارائه‌دهنده محتوای ویدیویی مثل یوتیوب و یا آپارات رفته و با آپلود محتوای خود بر روی این سایت‌ها، فضاهاست خود را آزادکرده و به طبع آن باعث افزایش سرعت سایت خود شوید.

از ابزارهای آنالیز سرعت استفاده کنید

ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که سایت شمارا ازنظر سرعت آنالیز کرده و اطلاعات فوق‌العاده‌ای را به شما منتقل می‌کنند. شما می‌توانید از این ابزارها به بهترین شکل استفاده کنید. ویژگی بسیار مهم این ابزارها، راهکارهایی است که برای افزایش سرعت سایت به شما پیشنهاد می‌دهند.

شما می‌توانید از این راهکارها استفاده کرده و سرعت سایت خود را بالا ببرید. از مهم‌ترین ابزارهای بررسی و آنالیز سرعت سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حرف آخر

در این مطلب به بررسی راهکارهایی که به افزایش سرعت سایت کمک می‌کند پرداخته و این راهکارها را به شما معرفی کردیم. اگر یک سایت وردپرسی دارید، لازم است تا بر روی سرعت آن دقت بسیار زیادی کرده و سعی کنید تا سرعت بارگذاری سایتتان را بالا ببرید.

امروزه تمامی سیاست‌های موتورهای جستجو مشهور گوگل و رفتارشناسی کاربران نشان می‌دهد که سرعت‌بالای سایت اهمیت دو چندانی نسبت به گذشته پیدا کرده است.

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده هستم متولد کرج، در مقطع کارشناسی، در رشته علوم کامپیوتر فارغ‌التحصیل شده‌ام. بنده از سال ۹۴ سابقه حضور در حوزه وب را دارم. و روزبه‌روز در حال رشد و ارتقای خودم تو این زمینه هستم. از علایقم که بخوام به گم: خب واضحه که عاشق کدنویسی و ورزش هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید از این مقاله‌ها هم خوشتان بیاید

ساخت رزومه حرفه‌ای برای یک طراح سایت حرفه ای + نمونه رزومه
مقالات

20 نکته ساخت رزومه حرفه‌ای برای یک طراح سایت + نمونه رزومه

یک طراح حرفه‌ای سایت باید مهارت‌های مهم را فراگرفته و آن‌ها را ارتقا بخشد. در این مطلب بابیان نکاتی شمارا با ساخت رزومه حرفه‌ای همان چیزی که شرکت‌ها می‌خواهند آشنا خواهیم کرد.

چگونه سایت وردپرسی ایمنی داشته باشیم
مقالات

چگونه سایت وردپرسی ایمنی داشته باشیم ۲۵ ترفند امنیت وردپرس

برای افزایش امنیت وردپرس روش‌های مختلفی وجود دارد در این مطلب به ۲۵ ترفند مهم برای امنیت وردپرس اشاره می‌کنیم. و توضیحاتی را در رابطه با هر یک از این روش‌ها به شما ارائه می‌دهیم.