در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در reddit به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه » مقالات » وب سایت » 20 نکته ساخت رزومه حرفه‌ای برای یک طراح سایت + نمونه رزومه
یک طراح حرفه‌ای سایت باید مهارت‌های مهم را فراگرفته و آن‌ها را ارتقا بخشد. در این مطلب بابیان نکاتی شمارا با ساخت رزومه حرفه‌ای همان چیزی که شرکت‌ها می‌خواهند آشنا خواهیم کرد.
ساخت رزومه حرفه‌ای برای یک طراح سایت حرفه ای + نمونه رزومه
target

هدف از این مقاله

1.ساخت یک رزومه حرفه‌ای
2.مهارت های مورد نیاز یک طراح وب

schedule time زمان icon

تاریخ به‌روزرسانی

1399-09-16

level icon سطح level-up

سطح مقاله

پیشرفته

circle-time-icon-4

زمان تقریبی مطالعه

11 دقیقه

برای این‌که یک طراح سایت بتواند اقدام به ساخت رزومه حرفه‌ای کند، لازم است تا مهارت‌های مختلفی داشته باشد و این مهارت‌ها را در رزومه خود ذکر کند.

یک طراح حرفه‌ای سایت باید به بهترین شکل ممکن بتواند مهارت‌های مهم را فراگرفته و آن‌ها را ارتقا بخشد. در این مطلب قصد داریم تا شمارا با ۲۰ مهارت اساسی که طراحان سایت باید آن‌ها را در رزومه خود داشته باشند و همچنین در طراحی سایت رعایت کنند، آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به ساخت رزومه حرفه‌ای طراحان سایت انداخته و مهارت‌های لازم که باید در رزومه ذکر شود را به شما معرفی کنیم.

1- آشنایی با اصول طراحی

طراحان سایتی که قصد دارند تا اقدام به ساخت رزومه حرفه‌ای کنند، باید در رزومه خود اشاره به آشنایی‌شان با اصول طراحی کنند. درواقع برای آن‌که بتوانید طراحی سایت فوق‌العاده‌ای داشته باشید لازم است تا با اصول طراحی آشنا باشید و این مهارت را در رزومه خود ذکر کنید.

 آشنایی با اصول طراحی لازمه ساخت رزومه حرفه‌ای
آشنایی با اصول طراحی لازمه ساخت رزومه حرفه‌ای

2- تسلط کامل به تایپوگرافی

تسلط کامل به تایپوگرافی و آشنایی با فونت‌های مختلف یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که باید در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای آن را ذکر کنید. درواقع شما باید ذکر کنید که می‌توانید در هنگام طراحی سایت بهترین فونت را با توجه به ماهیت سایت و نوع فعالیت آن انتخاب کنید.

روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا با فونت‌ها آشنا شده و بتوانید مهارت تایپوگرافی خود را افزایش دهید. مطمئناً هر فونتی که تولید می‌شود برای یک سایت با شرایط خاص می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد و اگر شما بتوانید فونت درستی را برای سایتی که قصد طراحی آن را دارید، انتخاب کنید نتیجه نهایی یک وب سایت زیبا و فوق‌العاده خواهد بود.

3- آشنایی با مبانی ترکیب

مهارت ترکیب کردن المان‌های مختلف همان مهارتی است که می‌تواند به شما کمک کند تا تبدیل به یک طراح حرفه‌ای سایت شوید. درواقع در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای، بسیاری از افراد دانش خود را در رابطه بامهارت ترکیب ذکر می‌کنند.

ترکیب همان مهارتی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید متن، تصاویر و یا سایر عناصر بصری را برای رسیدن به یک هدف در کنار هم بچینید و از آن استفاده کنید. ترکیب باید همراه با تعادل کنتراست و استفاده متناسب از عناصر بصری باشد.

4- تخصص در علم تئوری رنگ

شما باید به‌عنوان یک طراح سایت بتوانید با رنگ‌ها ارتباط خوبی برقرار کرده و دانش کاملی در رابطه با تئوری رنگ‌ها داشته باشید. درواقع شما باید چرخه‌های رنگی را شناخته و عملکرد آن‌ها را بدانید، رنگ‌های مکمل، متضاد و مشابه را به بهترین شکل ممکن در کنار هم بچینید و به‌صورت کلی از رنگ‌ها به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن استفاده کنید.

رنگ شناسی یکی از نکات مثبت در ساخت رزومه حرفه‌ای
رنگ شناسی یکی از نکات مثبت در ساخت رزومه حرفه‌ای

بسیاری از طراحان مبتدی استفاده دقیقی از رنگ‌ها نمی‌کنند. به همین دلیل داشتن مهارت درزمینه تئوری رنگ‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا در رزومه خود به این نکته اشاره‌کرده و اقدام به ساخت رزومه حرفه‌ای کنید. تسلط به این مهارت شمارا از سایر طراحان سایت متمایز می‌کند.

5- تسلط به نرم‌افزارهای طراحی

یک طراح سایت متخصص باید بتواند با نرم‌افزارهای مختلف طراحی کارکرده و به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کند. به‌عنوان‌مثال دو نرم‌افزار مشهور فتوشاپ و ایلاستریتور که توسط شرکت ادوبی تولید شدند جز نرم‌افزارهایی هستند که شما باید در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای تسلطتان به این دو را ذکر کنید.

به هر میزانی که شما به نرم‌افزارهای مختلف طراحی تسلط داشته باشید، به همان اندازه رزومه شما جذاب خواهد شد.

6- آشنایی با سیستم‌های مدیریت محتوا

زمانی که قصد طراحی قالب برای یک سایت را دارید، لازم است تا با سیستم مدیریت محتوای آن آشنا بوده و تسلط کامل به آن داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال اگر قصد دارید تا یک قالب برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس ایجاد کنید، باید با این سیستم آشنا بوده و بخش‌های مختلف آن را بدانید تا بتوانید طبق استانداردهای آن سیستم مدیریت محتوا، اقدام به طراحی قالب سایت کنید. مشتریان زمانی که قصد انتخاب یک طراح سایت را دارند، به این مهارت توجه بسیار زیادی می‌کنند، پس برای ساخت رزومه حرفه‌ای باید تسلطتان به این مهارت را ذکر کنید.

7- مهارت طراحی واکنش گرا

با رشد گوشی‌های هوشمند و تبلت ها شاهد آن هستیم که بسیاری از کاربران به‌جای استفاده از کامپیوترها، برای گشت‌وگذار در اینترنت از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند و به همین دلیل طراحان سایت باید بتوانند سایت خود را به شیوه‌ای ایجاد کنند که در صفحات نمایشگر کوچک‌تر از مانیتور نیز سایت به بهترین شکل ممکن نمایش داده شود.

به این مهارت ایجاد سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو می‌گویند و افراد بسیارکمی هستند که بتوانند به شکل اصولی و دقیق طراحی سایت ریسپانسیو داشته باشند و شما می‌توانید در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای به داشتن این مهارت به شکل اصولی اشاره‌کنید.

8- آشنایی با تجربه کاربری (UX)

اگر قصد دارید تا اقدام به ساخت رزومه حرفه‌ای کنید که بتوانید به‌سرعت پروژه پیداکرده و شروع به طراحی سایت کنید، لازم است تا داشتن مهارت درزمینه تجربه کاربری را در رزومه خود ذکر کنید. تجربه کاربری شامل رفتارها، نگرش و احساسات یک کاربر در هنگام استفاده از سایت است. اگر بخواهیم به زبان ساده تجربه کاربری را معرفی کنیم باید گفت که تجربه کاربری همان خاطره‌ای است که در هنگام بازدید از سایت در ذهن کاربر ثبت می‌شود و شما باید بتوانید خاطره خوبی را در ذهن کاربر به وجود بیاورید و نباید سایت شما با داشتن مشکلات مختلف کاربر را آزار دهد.

9- تسلط کامل به رابط کاربری (UI)

همه افرادی که به دنبال یک طراح سایت می‌گردند، در رزومه این فرد به دنبال داشتن مهارت درزمینه رابط کاربری هستند. شما نیز باید در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای تسلط به این مهارت را ذکر کنید. درواقع رابط کاربری به روانشناسی رنگ‌ها، چیدمان و نحوه نمایش بخش‌های مختلف می‌پردازد.

درواقع هر عامل بصری که در هنگام نمایش سایت، کاربران آن را مشاهده می‌کنند، رابط کاربری است که طراح سایت در اختیار افراد قرار می‌دهد.

رابط کاربری یکی از الزامات لازمه ساخت رزومه حرفه‌ای
رابط کاربری یکی از الزامات لازمه ساخت رزومه حرفه‌ای

10- طراحی گرافیکی

تسلط به مهارت طراحی گرافیکی یکی از مهارت‌های بسیار مهمی است که طراحان سایت باید آن را در رزومه خود ذکر کنند. اگر به دنبال آن هستید تا رزومه حرفه‌ای داشته باشید، باید به این مهارت نیز دست پیداکرده و در رزومه خود ذکر کنید.

11- توانایی ویرایش عکس

زمانی که قصد طراحی یک سایت را دارید، از شما انتظار می‌رود تا در هنگام کار با تصاویر بتوانید به بهترین شکل ممکن ویرایش‌های مختلفی را بر روی آن‌ها انجام دهید.

به‌عنوان‌مثال سطح رنگ عکس را کم و یا زیاد کنید، روشنایی آن را تغییر داده و حتی کنتراست تصویر را عوض کنید تا بتوانید تصویر عالی را به وجود بیاورید. به همین خاطر برای ساخت رزومه حرفه‌ای لازم است تا مهارت ویرایش عکس را نیز در آن ذکر کنید.

12- صبوری

هر کاری نیاز به صبر و صبوری دارد و شما نیز به‌عنوان یک طراح سایت ممکن است در هنگام انجام کار خود با مشکلات مختلفی هم از سوی کارفرما و هم با چالش‌های مختلف کاری مواجه شوید. به همین خاطر لازم است تا صبوری فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

13- قدرت توافق کردن

زمانی که قصد انجام یک پروژه را دارید، یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها که باید داشته باشید این است که بتوانید به بهترین شکل با مشتری خود توافق کنید. درواقع گاهی لازم است تا با مشتری صحبت کرده و به توافق دقیقی برسید.

به همین دلیل داشتن این مهارت می‌تواند به شما کمک کند تا با مشتریان خود ارتباط خوبی برقرار کرده و پروژه‌های مختلفی را پیدا کنید.

14- خودآگاهی داشتن در رابطه مهارت‌هایتان

بسیاری از افراد زمانی که قصد ساخت رزومه حرفه‌ای را دارند، مهارت‌هایی را در آن ذکر می‌کنند که هیچ تسلطی بر روی آن ندارد و همین مسئله می‌تواند در آینده شمارا دچار مشکل کند. خودآگاهی و دانستن نقاط ضعف و قدرت یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در رابطه با آن اطلاع داشته باشید و در رزومه خود ذکر کنید تا مشتریان با توجه به این نقاط ضعف و قدرت با شما همکاری کنند.

خودآگاهی در رابطه با مهارت‌هایتان قبل از ساخت رزومه حرفه‌ای
خودآگاهی در رابطه با مهارت‌هایتان قبل از ساخت رزومه حرفه‌ای

15- نظم در کارها

در دورانی که بسیاری از کارها به‌صورت پروژه‌ای انجام می‌شود و افرادی که قصد انجام این پروژه‌ها را دارند تعهد لازم را برای انجام کار ندارند، بسیاری از مشتریان در هنگام استخدام افراد بی‌اعتماد هستند.

نداشتن نظم مهم‌ترین علت این بی‌اعتمادی نبوده است. شما به‌عنوان یک طراح سایت در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای باید به این نکته اشاره‌کنید که نظم و ترتیب فوق‌العاده‌ای در کارهای خوددارید و می‌توانید با زمان‌بندی دقیق و تعیین اولویت‌های درست، به بهترین شکل ممکن پروژه مشتری را به اتمام برسانید.

16- مهارت داشتن درزمینه ارتباطات اجتماعی

داشتن مهارت درزمینه ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف به شما کمک می‌کند تا در هنگام انجام پروژه با مشکلات مختلفی مواجه نشده و در صورت برخورد کردن با یک چالش بتوانید با صحبت کردن آن را برطرف کنید.

17- قدرت نوشتن مقاله

یک طراح سایت باید بتواند نویسنده بسیار خوبی نیز باشد. شاید کار نوشتن مقاله و تولید محتوا ارتباطی با طراحی سایت نداشته باشد اما اگر شما داشتن چنین مهارتی را در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای ذکر کنید، مشتریان باعلاقه بیشتری به رزومه شما نگاه کرده و شمارا به‌عنوان یک فرد حرفه‌ای در نظر می‌گیرند. شما می‌توانید با تمرین کردن و مطالعه به‌راحتی این مهارت را به‌دست بیاورید و از سایر طراحان سایت متمایز شوید.

برای تسلط بیشتر در نوشتن مقاله می‌توانید از مقاله “۲۴ نکته کاربردی برای تولید مقاله برتر” هم استفاده کنید.

18- آشنایی با استراتژی‌های کسب‌وکار

از طراحان سایت انتظار نمی‌رود که درزمینه تجارت تخصص داشته و تسلط فوق‌العاده‌ای در این حوزه داشته باشد اما شما باید در هنگام ایجاد و طراحی یک سایت با استراتژی‌های کسب‌وکارها آشنا باشید و با توجه به این استراتژی‌ها اقدام به طراحی سایت کنید.

مطمئناً هر کسب‌وکاری با توجه به استراتژی خود نیاز به ایجاد یک سایت منحصربه‌فرد دارد. تسلط داشتند در این زمینه و ذکر آن در رزومه می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید یک رزومه حرفه‌ای داشته باشید.

19- آشنایی با سئو

سئو عواملی است که باعث می‌شود تا یک سایت در موتورهای جستجو رتبه بسیار خوبی را به‌دست بیاورد. افراد متخصصی در این زمینه فعالیت دارند اما اگر در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای، داشتن مهارت درزمینه سئو را ذکر کنید، مشتریان بیشتری را می‌توانید جذب کنید.

درواقع برای مشتریانی که قصد دارند تا یک سایت داشته باشند، پیدا کردن یک طراح سایت که درزمینه سئو نیز مهارت دارد، موضوع بسیار مهمی بوده و شمارا از سایرین متمایز می‌کند.

آشنایی با سئو لازمه ساخت رزومه حرفه‌ای
آشنایی با سئو لازمه ساخت رزومه حرفه‌ای

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید “آموزش سئو” را از سایت کدپز دنبال نمایید.

20- توجه به جزئیات

یک طراح سایت باید به کوچک‌ترین جزئیات توجه کنند تا بتوانند یک سایت حرفه‌ای را به وجود بیاورد. اگر شما چنین مهارتی را داشته باشید و بتوانید به کوچک‌ترین بخش‌های یک سایت نیز توجه کنید، به‌راحتی می‌توانید تبدیل به یک طراح سایت حرفه‌ای شوید. ذکر کردن چنین مهارتی در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای می‌تواند شمارا از سایر افراد متمایز کند.

سایت های ساخت رزومه آنلاین

بسیاری از سایت ها وجود دارند که به صورت آنلاین اطلاعات شما را گرفته و در قالب PDF یک رزومه به شما ارائه می کنند. در اینجا قصد دارم تا چند نمونه از این سایت ها را خدمت شما معرفی کنم.

1. سایت سی وی بیلدر

2. سایت کاربوم‌

3. سایت رزومه

3. سایت اتباکس

4. سایت رزومه فارسی

نمونه رزومه طراحی سایت

در این بخش از مقاله قصد داریم تا یک نمونه رزومه را به شما نمایش دهیم. بنده رزومه خودم را برای شما قرار داده ام. شما می‌توانید با الگو گرفتن از این نمونه، رزومه خود را ایجاد کنید. نکته بسیار مهم که لازم است تا با آن توجه کنید این است که حتماً در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای به این نکته توجه کنید که خلاقیت می‌تواند رزومه شمارا خاص و جذاب کند.

رزومه سجاد حسین زاده
رزومه سجاد حسین زاده

حرف آخر

در این مطلب سعی کردیم تا شمارا مهارت‌هایی که طراحان سایت باید آن را داشته باشند و در هنگام ساخت رزومه حرفه‌ای این مهارت‌ها را ذکر کنند، آشنا کرده و درنهایت یک نمونه رزومه را به شما نمایش دادیم.

اگر درزمینه طراحی سایت فعالیت دارید، می‌توانید با داشتن این مهارت‌ها و ساخت رزومه حرفه‌ای به‌راحتی کار پیداکرده و کسب درآمد کنید.

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده

سجاد حسین زاده هستم متولد کرج، در مقطع کارشناسی، در رشته علوم کامپیوتر فارغ‌التحصیل شده‌ام. بنده از سال ۹۴ سابقه حضور در حوزه وب را دارم. و روزبه‌روز در حال رشد و ارتقای خودم تو این زمینه هستم. از علایقم که بخوام به گم: خب واضحه که عاشق کدنویسی و ورزش هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید از این مقاله‌ها هم خوشتان بیاید

چگونه سایت وردپرسی ایمنی داشته باشیم
مقالات

چگونه سایت وردپرسی ایمنی داشته باشیم ۲۵ ترفند امنیت وردپرس

برای افزایش امنیت وردپرس روش‌های مختلفی وجود دارد در این مطلب به ۲۵ ترفند مهم برای امنیت وردپرس اشاره می‌کنیم. و توضیحاتی را در رابطه با هر یک از این روش‌ها به شما ارائه می‌دهیم.

افزایش سرعت سایت وردپرس
مقالات

با کندی سرعت لود خداحافظی کنید، افزایش سرعت سایت وردپرس تنها در ۵ دقیقه

در این مطلب به راهکارهایی که به افزایش سرعت سایت کمک می‌کند می‌پردازیم. بالا بردن سرعت سایت‌های وردپرسی و همچنین سرعت لود آن یکی از مهم‌ترین نکات در Wordpress می‌باشد.